Gorazd Kajič odločno NE odlaganju elektrofilterskega pepela v Trbovljah

  • -

Gorazd Kajič odločno NE odlaganju elektrofilterskega pepela v Trbovljah

Category : Novice

Na občinskem svetu je bila tudi tema o odlaganju odpadkov v naši občini. Nove analize, ki jih je naročil in plačal HSE Energetska družba Trbovlje so pokazale, da omenjeni odpadek ni nevaren in da ne škoduje našemu okolju. Ne glede na dejstvo, da so analize v Moravčah pokazale drugačno sliko in ne glede na dejstvo, da se tam elektrofilterski pepel iz toplarne Ljubljana ne sme več odlagati, se je po skupnem posvetovanju vseh strank v občinskem svetu Gorazd Kajič edini med vsemi prisotnimi svetniki in svetnicami odločno uprl nadaljnemu odlaganju elektrofilterskega pepela v naši občini in bil na glasovanju edini v dvorani odločno proti. Občinski svet pa je na žalost sprejel sklep, da se le ta v prihodnje ob določenih soglasjih lahko odlaga in predeluje v Trbovljah.

Čisto in urejeno okolje ter ohranjena narava sta za DeSUS Trbovlje ključni primerjalni prednosti, ki pomembno vplivata na kakovost življenja naših upokojencev, občank in občanov Trbovelj.

Odločen NE odlaganju elektrofilterskega pepela v naši dolini,
kjer o zdravju in okolju ne bo odločal kapital!


Najnovejši prispevki

Vreme pri nas